iQpark

SPŠ stavební a Obchodní akademie v iQparku

Žáci 1. A, 1. B, 1. MS, 2. MS SPŠ stavební a Obchodní akademie Kadaň se zúčastnili ve dnech 8. 11. 2013 a 10. 11. 2013 zajímavého výletu do iQparku v Liberci. Expozice parku je rozložena ve čtyřech podlažích, v nichž se nachází stovky interaktivních exponátů. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu „Nebojte se matematiky“.

Na vlastní kůži si zde mohli vyzkoušet, jak se cítí fakír, když uléhá na lože plné ostrých hřebíků, jak bylo pasažérům Titanicu nebo si zkusit moderování zpráv o počasí, při němž sledovali sami sebe na televizní obrazovce v přímém přenosu. Nikdo si nenechal ujít skleněné bludiště a na něj navazující průchod přes lávku, kdy se procházejícím otáčel nad hlavami vesmír. Pozornosti neunikla ani termokamera a kouzla s bublinami.

Všichni ocenili, že k lepšímu pochopení některých teoretických znalostí dopomohla možnost ověření praktickým úkolem. Žáci i učitelé si společně strávené dopoledne v iQparku užili a domů se vraceli s nevšedními zážitky a dojmy.