Exkurze do ČNB

V březnu navštívili žáci oboru Obchodní akademie ČNB v Praze. V průběhu exkurze shlédli filmy o historii a úloze ČNB. Poté následovala prohlídka expozice s výkladem . Žáci viděli historická i současná platidla, která se používala nejen na území našeho státu. Součástí expozice byly i dobové přístroje – psací stroje, počítací stroje, přístroje na výrobu peněz. Největší zájem ze strany žáků byl o potěžkání zlaté cihly. Na konci prohlídky viděli žáci krátký film o manipulaci s penězi a jejich přepravě. Na závěr následovala soutěž o ceny – 2x skartované bankovky, 1x publikace o ČNB.

Exkurze rozšířila vědomosti žáků z oblasti centrální banky. Dle ŠVP rozšiřuje poznatky učiva o ČNB (předmět ekonomika – 3. ročník OA).