Prohlídka Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT

Celý program exkurze byl organizován Stavební fakultou ČVUT.

Informaci o studiu na Stavební fakultě ČVUT. Podmínky pro přijetí, možnosti výběru oborů a program studia na fakultě. Zde k žákům promluvil i bývalý student SPŠS a OA Kadaň Jan Buchlák, který již na této škole studuje třetím rokem. Jeho vystoupení bylo srdečné, přátelské a snad i užitečné. Žákům předal několik rad, jak by se stali úspěšnými studenty na vysoké škole. Závěrem proběhla diskuse.

Prohlídka výzkumného ústavu ČVUT –  probíhala ve velmi pěkné dřevěné konstrukci. Zde se výzkumu věnují nejlepší odborníci v oblasti stavebnictví, strojírenství, elektrotechniky a biomedicínského inženýrství. Takže problematika energeticky efektivních budov probíhá komplexně – napříč všemi vyjmenovanými obory. Cílem výzkumů je navrhnout a stavět v budoucnu energeticky nenáročné budovy samozřejmě v souladu s přírodou. Odborná prohlídka s výkladem byla zaměřena hlavně na základní zkoušky ve stavebnictví v prostorách výzkumného ústavu.