MLADÝ EKONOM ÚSTECKÉHO KRAJE

4. dubna 2017 pořádá naše škola místní kolo soutěže Mladý ekonom pro základní školy z Kadaně, Klášterce nad Ohří a okolí. Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a je zaměřená především na znalosti z finanční gramotnosti. V místním kole budou žáci řešit vědomostní test a prezentovat 1 téma. Témata pro prezentace jsou z oblastí: peníze, hospodaření domácností, finanční produkty. Vítězné družstvo z místního kola obdrží pohár Mladý ekonom Kadaňska a postupuje do krajského kola, které se uskuteční 13. června 2017 v Ústí nad Labem. Soutěž je připravována ve spolupráci s Ústeckým krajem, Asociací obchodních akademií České republiky a Fakultou sociálně ekonomickou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.