Kampaň Šprechtíme

SPŠS a OA Kadaň se v tomto týdnu zapojila do kampaně „Šprechtíme. Den s němčinou“. Kampaň organizuje Goethe Institut pod záštitou německého a rakouského velvyslanectví v Praze. Velvyslanec Spolkové republiky Německo pan Christoph Israng se osobně setkání v karlovarském hotelu Thermal zúčastnil a společně se zástupci středních škol a firem diskutovali o tom, jak využít kontakty mezi podniky a vzdělávacími institucemi tak, aby z toho měly užitek obě strany. Celé setkání provázela hlavní myšlenka této kampaně: „Německý jazyk dokáže propojovat lidi v Německu, Rakousku a České republice a zároveň může otvírat mnoho dveří, neboť právě ve středu Evropy je němčina důležitým klíčem k profesnímu úspěchu“. Naši školu na tomto setkání zastupovali ředitel školy PaedDr. Hrdina a Mgr. Synková.