ForArch

Soutěže středních průmyslových škol stavebních

23. ročník Soutěže středních průmyslových škol stavebních v rámci akce Dny stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2019.
S ročníkovým projektem se student Martin Motlík umístil na 2. místě a v rámci soutěže skupin obsadili Martin Motlík, Radek Doskočil a Vojtěch Kůrka 3. místo. Soutěžními disciplínami byly teoretický test, kvízové otázky ze stavebních materiálů, statiky, architektury a pozemního stavitelství. Následovala obhajoba ročníkového projektu, obhajoba vyřešení testu a hodnocení samotného projektu.
V rámci doprovodného programu navštívili studenti také výrobnu umělého kameniva a lehkých betonů Liapor ve Vintířově, kde měli možnost seznámit se s provozem výrobního závodu a vlastnostmi umělého kameniva.
Slavnostní vyhlášení a vyhodnocení soutěže stavby roku proběhlo v prostorách Galerie umění v Karlových Varech 7. června. Všem třem studentům děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme

„Soutěž průmyslových škol stavebních“ v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje – 22. ročník se uskutečnil ve dnech 7. a 8. června 2018 v Karlových Varech. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT.

Letošního ročníku se účastnilo 5 škol a naše škola obsadila 2. místo v soutěži stavebních projektů a 5. místo v soutěži družstev. Naši školu zastupovali žáci 3. SM – Malý Jan, Lucký Tomáš a Šťastný Jiří. S projektem soutěžil Lucký Tomáš.

Úspěšné vystoupení žáků kadaňské stavebky v Karlových Varech

Druhý červnový týden v Karlových Varech byl opět ve znamení akcí spojených s tradičními Dny stavebnictví a architektury Karlovarského kraje. Prestižní mezinárodní konference Městské inženýrství se aktivně účastní  vrcholní představitelé stavařských komor  řady států Evropy (letos se zapojil i zástupce  Nového Zélandu). Díky dlouholeté spolupráci mezi OP ČKAIT Karlovy Vary a   SPŠ stavební v Kadani ji  mohou bezplatně  navštívit i žáci stavebních oborů s pedagogickým doprovodem. Vedle  dalších doprovodných akcí se uskutečnil 21. ročník soutěže středních průmyslových škol stavebních. V soutěži družstev českého severozápadu  letos kadaňští na medaili nedosáhli, ale nejúspěšnějším autorem ročníkové práce ( projektu rodinného domu) se stal  Michal Fencl, žák 3.ročníku kadaňské průmyslovky. Ocenění Michalovi i ostatním  úspěšným soutěžícím předali na slavnostním večeru v Karlovarském městském divadle paní poslankyně Markéta Wernerová a rektor ČVUT v Praze Petr Konvalinka.

P1150034 P1150061 P1150063

„Soutěž průmyslových škol stavebních“ v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje (PM) – 20. ročník se uskutečnil ve dnech 9. a 10. června 2016 v Karlových Varech. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT. Letošní družstvo ve složení Hai Binh Nguyenová, Josef Hajm, Lukáš Skirka se celkově umístilo na 3. místě.

„Soutěž průmyslových škol stavebních“ v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje (Ing. M. Parpel)- 19. ročník se uskutečnil ve dnech 4. a 5. června 2015 v Karlových Varech. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT. Letošní družstvo ve složení Anna Krejčí, Dominik Vlasatý a Tadeáš Zeman se celkově umístilo na 3. místě.

„Soutěž průmyslových škol stavebních“ v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje (Ing. M. Parpel) – 18. ročník se uskutečnil ve dnech 5. a 6. června 2014 v Karlových Varech. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT. Letošní družstvo ve složení Martin Graupner, Vojtěch Pejša a Michal Weiss  se celkově umístilo na 4. místě, v ročníkových projektech se Vojtěch Pejša umístil na 3. místě.

„Soutěž průmyslových škol stavebních“ v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje (PM)- 17. ročník se uskutečnil ve dnech 6. a 7. června 2013 v Karlových Varech. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT. Letošní družstvo ve složení David Šmíd, Frederik Peruth a Marek Potrebuješ se celkově umístilo na 1. místě, v ročníkových projektech také na 1. místě.

Soutěž družstev 3. ročníků středních odborných škol stavebních v Karlových Varech (PK) – Profesní soutěž třetích ročníků stavebních průmyslovek, která je druhým rokem součástí Dne stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2012, se již po šestnácté uskutečnila v Karlových Varech ve dnech 6. a 7. června 2012. Pořadatelem je RSS KV v součinnosti s oblastními pobočkami ČSSI a ČKAIT. Letošní družstvo ve složení Jan Buchlák, Martin Hladík a Petr Moschner skončilo druhé.

Žáci SPŠS na výstavě FOR ARCH

Žáci 2. až 4. ročníků stavebních oborů SPŠS a OA Kadaň navštívili dne 19. 9. 2013 mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v Praze. Tato výstava každoročně přináší prezentace novinek z mnoha oborů spojených se stavebnictvím, své zastoupení na veletrhu mají přední výrobci, dodavatelé, řemeslníci, ale také investoři, developeři a zástupci dalších oborů souvisejících se stavebnictvím. Získané poznatky a informace mohou žáci uplatnit jak při svém studiu, tak i po jeho ukončení v budoucím praktickém životě. Veletrhu využili některé firmy také k tomu, aby předali ceny a ocenění žákům stavebních škol, kteří uspěli v soutěžích, které v průběhu školního roku pořádají. Při této příležitosti byla našemu žákovi Davidu Šmídovi předána cena a diplom za 3. místo v celostátním kole studentské soutěže XELLA o nejlepšíprojekt rodinného nebo bytového domu s využitím systému YTONG. 

Jan Vitouš, Štěpánka Kousalová a Žaneta Cihlářová přivezli diplom za 1. místo v Soutěži středních průmyslových škol

stavebních!

Patnáctého ročníku soutěže SPŠ stavebních pořádaného RSS Karlovy Vary, oblastní pobočkou ČKAIT a ČSSI, který je garantem soutěže, se ve dnech 2. a 3. 6. 2011 zúčastnilo popatnácté i družstvo SPŠS a OA v Kadani. Na rozdíl od předchozích ročníků byla soutěž konána v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2011.

Celá soutěž, skládající se ze čtyř částí v průběhu dvou dnů, byla zakončena vyhlášením výsledků na společenském večeru stavařů, města Karlovy Vary a Karlovarského kraje v městském divadle.

Tradice nejúspěšnější školy SPŠ stavební a OA v Kadani nebyla porušena ani letos. Našemu družstvu ve složení Jan Vitouš, Štěpánka Kousalová a Žaneta Cihlářová patří celkové vítězství. Na druhém místě skončila Plzeň a třetí místo obsadilo družstvo z Ústí nad Labem. Ocenění se úspěšným soutěžícím před zraky stavařské veřejnosti dostalo z rukou předsedy ČKAIT Ing. P. Křečka a prezidenta ČSSI Ing. S. Zídka na pódiu městského divadla Karlovy Vary.

3. – 4. 6. 2010 se konal 14. ročník této soutěže pořádané při FOR ARCH Karlovy Vary. Školu reprezentovali žáci 3.A. V ročníkových projektech získala žákyně Kateřina Folkmanová 2. místo.

Stavebka plní své poslání ve 13. ročníku soutěže předmaturitních tříd stavebních škol, která je doprovodnou akcí výstavy stavebnictví FOR ARCH Karlovy Vary, opět zazářili naši studenti. Ve dnech 17. a 18. 6. 2009 po čtyřech disciplínách poměrně náročného klání zástupců škol z Děčína, Chebu, Karlových Varů, Plzně a Ústí nad Labem naši studenti Michaela Němcová, Josef Bajtek a Tomáš Šmíd nakonec těsně porazili druhé Karlovy Vary, třetí skončilo Ústí nad Labem. Po uplynulých dvou ročnících se očekával největší souboj s Plzní, ta nakonec skončila pátá. Slavnostní akt předání ocenění pro družstva na prvních třech místech se letos uskutečnil v KV Aréně v Karlových Varech, den před oficiálním otevřením této multifunkční haly pro veřejnost. Kadaňská stavebka patří svými umístěními na čelních místech k nejlepším, což je jednak zavazující, ale také to svědčí o správné cestě k výchově budoucích stavebních odborníků.

Ing. M. Pacholík