Sportovní

Okresní kolo ve futsalu

V městské sportovní hale v Chomutově uspořádaly SPŠ a VOŠ Chomutov a Spolek Chomutovská liga malého fotbalu pod záštitou AŠSK Chomutov turnaj ve futsalu středních škol. Do letošního ročníku se přihlásilo osm týmů a byly rozlosovány do dvou skupin. Už zápasy ve skupinách ukázaly, že i letošní ročník bude kvalitně obsazen. Dva nejlepší týmy ze skupiny postupovaly do semifinále turnaje, další týmy si zahrály rovnou zápas o celkové umístění. V zápase o sedmé místo vyhrála OA Chomutov, když porazila Gymnázium Klášterec nad Ohří. V zápase o páté místo překvapivě přehrála SŠTG Chomutov (Cihlářská) SPŠ a VOŠ Chomutov a tím obsadila páté místo. Obě dvě semifinále byla velmi vyrovnaná. Loňský vítěz Gymnázium Chomutov sice vedl nad SPŠ a OA Kadaň, ale soupeř vyrovnal. V dramatickém závěru se podařilo v přesilovce SPŠ a OA Kadaň vstřelit vítěznou branku a na loňského vítěze Gymnázium Chomutov zbyl jen zápas o třetí místo. Druhé semifinále rozhodla jediná branka a ta posunula do finále turnaje SŠES Chomutov (Průhon). I zápas o třetí místo byl vyrovnaný, ale jedinou branku vstřelila SŠTA Chomutov (Pražská) a obsadila třetí místo, čtvrtý je Gymnázium Chomutov. Finále turnaje přineslo také dramatickou podívanou, když oba týmy předvedly velmi dobrý výkon. Zápas po základní hrací době skončil remízou a následovalo prodloužení. Ani to nerozhodlo a tak přišly na řadu pokutové kopy. V těch měli lepší mušku hráči SPŠ a OA Kadaň a stali se vítězi turnaje. Druhé místo patří po zásluze SŠES Chomutov (Průhon). Nejlepším střelcem se stal Lukáš Frajt ze SPŠ a OA Kadaň, který vstřelil šest branek a rozhodl penaltový rozstřel. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Filip Schreiner z SŠES Chomutov (Průhon) a nejlepším brankářem David Živnůstka z SŠTA Chomutov (Pražská). Ceny pro všechny týmy a nejlepší jednotlivce předávali za AŠSK Chomutov pan Jiří Kouba a za CHLMF předseda Jiří Kupec.

Aneta Lédlová reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa v Kanadě

Aneta Lédlová ze 4. ročníku obchodní akademie přispěla svými výkony k historickému úspěchu českých hokejistek na mistrovství světa v ledním hokeji žen, které se konalo na přelomu března a dubna 2016 v Kamloops v Kanadě. České hokejistky poprvé v historii postoupily do čtvrtfinále a v konečném pořadí obsadily 6. místo. Aneta se v utkání se Švédskem zapsala také mezi střelkyně českých branek.

1 2 3 4

Vánoční turnaj

21. a 22. 12. 2011 se konal Vánoční turnaj ve volejbale, fotbale a stolním tenise.

Vánoční turnaj 2011 Vánoční turnaj 2011
Volejbal: zúčastnilo se 10 tříd
Vánoční turnaj 2011 Vánoční turnaj 2011
Sálová kopaná: 1. místo: 2.MS2. místo: 3.A

 

3. místo: 3.MS

Vánoční turnaj 2011 Vánoční turnaj 2011
Stolní tenis: 1. místo: Uhlík, 2.MS2. místo: Kramarski, 1.A

 

3. místo: Brabec, 2.D

4. místo: Krajovský, 3.A

Vánoční turnaj 2011 Vánoční turnaj 2011
Volejbal: 1. místo: 2.A2. místo: 3.A

 

3. místo: 3.MS

4. místo: 4.MS

Vánoční turnaj 2011 1
2 3

Oslavy 60. výročí založení školy

Letos si naše škola, SPŠS a OA v Kadani, připomíná 60. výročí svého založení. A je to již pěkná řádka let, co do lavic zasedli první žáci. Ale škola není jen o nich, ale i o učitelích, kteří je po dobu studia provázejí. A právě ti před 17-ti lety začali pořádat podzimní turnaj ve volejbale.Při jeho zrodu byl i dlouholetý pedagog Miroslav Česal, který byl hlavním patronem a organizátorem. Na jeho památku dostal turnaj před šesti lety podtitul Memoriál Miroslava Česala.

Tento rok se ho zúčastnila čtyři družstva – Učitelé SPŠ a VOŠ Chomutov, Volejbal Kadaň, ŠSK při ZŠ Perštejn a domácí SPŠS a OA Kadaň. Po nelítostném boji se z vítězství radovali právě domácí, a tak putovní pohár zůstane do příštího podzimu doma v Kadani.

Oslavy tedy začaly velkým úspěchem, na který určitě naváží i další akce, které jsou připraveny.

Turnaj se mohl uskutečnit také díky podpoře SRPŠ při SPŠS a OA v Kadani a sponzorů. Významnou měrou k úspěchu turnaje přispěly i prostředky z dotace z Fondu hejtmanky Ústeckého kraje paní Jany Vaňhové k projektu Oslavy výročí založení školy.

Děkujeme za podporu všem fanouškům a sponzorům.

J. Zalabáková