Školní rok 2013/2014

Žáci 2. až 4. ročníků stavebních oborů SPŠS a OA Kadaň navštívili dne 19. 9. 2013 mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v Praze. Tato výstava každoročně přináší prezentace novinek z mnoha oborů spojených se stavebnictvím, své zastoupení na veletrhu mají přední výrobci, dodavatelé, řemeslníci, ale také investoři, developeři a zástupci dalších oborů souvisejících se stavebnictvím. Získané poznatky a informace mohou žáci uplatnit jak při svém studiu, tak i po jeho ukončení v budoucím praktickém životě. Veletrhu využili některé firmy také k tomu, aby předali ceny a ocenění žákům stavebních škol, kteří uspěli v soutěžích, které v průběhu školního roku pořádají. Při této příležitosti byla našemu žákovi Davidu Šmídovi předána cena a diplom za 3. místo v celostátním kole studentské soutěže XELLA o nejlepší projekt rodinného nebo bytového domu s využitím systému YTONG. 

Česko-německý řemeslný kemp v klášteře ve městě Osek

Ve dnech 9. až 13. září 2013 se šest žáků  třídy 3. A Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Kadaň zapojilo spolu s německými kolegy v rámci Česko-německého řemeslného kempu do dalších rekonstrukcí a oprav areálu cisterciáckého kláštera v  městě Osek.

Během týdne vyčistili zahradní bazének od nánosu písku a bahna, zrekonstruovali můstek přes barokní čističku vody, postavili zídky kolem šachet k odvodňovacím trubkám, obrousili a natřeli postele a v neposlední řadě opravili rozbité lavičky z tamější zahrady.

Ve volném čase grilovali, hráli společenské hry a sbírali houby. Každý den sice pršelo, ale nálada byla výborná a práce šla všem od ruky.

Vojtěch Pejša 3. A


Žáci SPŠS na výstavě FOR ARCH