3. místo v krajském kole soutěže

Ve středu 25. září 2019 proběhlo na SPŠS a OA Kadaň krajské kolo soutěže obchodních akademií Ekonomický tým 2019. Tříčlenné týmy reprezentovaly 8 škol z Ústeckého kraje.
Soutěž se skládala ze dvou částí. První část tvořil vědomostní test z oblastí: ekonomika, účetnictví, informační technologie, právo a základy společenských věd. Druhou částí byla ústní prezentace. Pro letošní ročník bylo vylosované téma „Možnosti financování bydlení“. Prezentace hodnotila komise, kterou tvořili 2 zástupci vysokých škol (emeritní rektor ČVUT Petr Konvalinka a Lucie Povolná z FSE UJEP), 2 zástupci zúčastněných škol a 1 odborník z praxe. Výsledky byly velmi vyrovnané.
Vítězem se stal tým z Ústí nad Labem, který postupuje do republikového finále, druhé místo obsadil tým z Mostu. Na třetím místě se umístil tým obchodní akademie z Kadaně ve složení: Michaela Nováková, Sára Löfflerová, Lucie Hrebičíková. .

.