Olympiády

Celostátní matematická soutěž

Bez názvu Dvacátý pátý ročník Celostátní matematické soutěže se uskutečnil 31. března 2017 od 9:00 na Hotelové škole, OA a SPŠ v Teplicích

Za naší školu se umístil na 20. místě se 14 body Jiří Šťastný z 2. SM

cms_1  cms_3cms_2

Jazyková olympiáda v Lounech

Dne 22. března 2017 se čtyři žáci naší školy společně s vyučujícím zúčastnili Jazykové olympiády SOŠ v Lounech. Soutěž, která probíhala na místní Obchodní akademii a Střední odborné škole gen. F. Fajtla, byla určena žákům 1. – 3. ročníků středních odborných škol Ústeckého kraje. Soutěže se zúčastnilo 20 němčinářů a 43 angličtinářů Ústeckého kraje. Obsah olympiády se svým složením blížil státní maturitě. Dvě žákyně z 3. MS Karolína Barčáková  a Eliška Filáková  reprezentovaly školu v němčině, dva žáci z 2. SM Tomáš Řezáč a Jiří Šťastný reprezentovali školu v angličtině. Děkujeme  soutěžícím z obou ročníků  za reprezentaci školy a blahopřejeme Karolíně Barčákové, která jako jediná postoupila do ústní části a obsadila dělené 9. místo v soutěži němčinářů a Tomáši Řezáčovi, který sice do ústní části nepostoupil, ale obsadil 16. místo ze 43 soutěžících angličtinářů. Mgr. Michal Stejskal

Matematický klokan 2017

Všem soutěžícím gratuluji k odvaze soutěžit v matematice! Ač se nám tento ročník moc nepovedl, co se bodů týče, přesto se těším na příští ročník, ve kterém opět zvítězí chuť si zasoutěžit. Každý soutěžící vstupoval do soutěže s 24 body. Za správnou odpověď se přičítal příslušný počet bodů (34 nebo 5). Za chybnou odpověď se 1 bod odečítal. Za nezodpovězenou odpověď se ani neodečítal a ani nepřičítal. V kategorii Junior byl nej soutěžícím – Vojtěch Kůrka z 1. A se 69 body a Jiří Šťastný z 2. SM se 62 body.V kategorii Student se na prvním místě umístil Josef Hajm ze 4. A s 59 body. Mgr. Romana Chorváthová

klokan (3) klokan (5) klokan (9)

Opět první

Již po třetí v řadě zvítězila naše škola v okresním kole soutěže „Finanční gramotnost“. Soutěžní tým žáků oboru Obchodní akademie ve složení Radim Tománek, Simona Pospíchalová a Petr Králik řešil otázky z oblastí rodinných, podnikových a veřejných financí a práva. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Školní kolo olympiády v angličtině

Ve čtvrtek 26. ledna 2017 se na naší škole konalo školní kolo olympiády v angličtině. 26 žáků všech oborů z 1. – 3. ročníku se 45 minut věnovalo vypracování testu, který obsahoval různá cvičení, např. napsat krátký příběh podle obrázků, orientovat se na mapě, poznat různé piktogramy, vybrat vhodný hotel a restauraci a správně pojmenovat jednotlivé části lidského těla. Mezi nejlepší soutěžící patří z 1. A Vojtěch Kůrka, 2. SM Jan Malý a 3. A Michael Muselík. Dva nejlepší postupují do okresního kola v Chomutově, kde budou 24. 2. 2017 na místním gymnáziu reprezentovat naši školu. Učitelé anglického jazyka se těší na hojnou účast v soutěži i v příštím školním roce. Mgr. Michal Stejskal

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V NEJ NA SPŠS A OA V KADANI

Letos opět uvítala naše škola nejlepší němčináře z celého okresu. 18.1. 2013 se na SPŠS a OA v Kadani konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Všichni soutěžící celkem jich bylo 14 – prokázali velmi dobré znalosti němčiny, zvítězit může však jen jeden. 1. místo obsadil Kryštof Zapletal Gymnázium Chomutov, 2. Jaroslav Stefaniv GSOŠ Klášterec nad Ohří, 3. Jan Botha SPŠ a VOŠ Chomutov. Žáci naší školy se na medailová místa nevešli. Tak snad příště…

Pisqworkiáda aneb Tvrdá odveta

22. 12. 2011 od 800 proběhla soutěž mezi třídami 3.A, 3.D, 4.A a 4.D.

Soutěž, která byla krvavá, drásala nervy a lámala propisky – pIsQworky. Žáci, kteří se této soutěže obávali, se zúčastnili mírnějších soutěží: Dáma, Šachy a Člověče, nezlob se.