Exkurze Terezín 14.10. 2014

Již tradičně na podzim vyjíždí studenti SPŠS a OA Kadaň poznávat a připomenout si historii naší vlasti. Tentokrát byl cílem Památník v Terezíně. Ten se do našich dějin zapsal především v souvislosti se 2. sv. válkou, kdy byly prostory Malé pevnosti užívány nejprve jako věznice gestapa, později jako sběrný tábor pro židovské obyvatelstvo. Historicky zajímavá je také skutečnost, že v letech 1914-1918 tu byl vězněn známý atentátník Gavrilo Princip. Studenti si prohlédli vězeňské cely, umývárnu, samotky, popravčí místo a hřbitov s ostatky tisíců obětí nacismu.Působivé vyprávění o utrpení žen, dětí, mužů, básně terezínských vězňů, obrázky a dopisy rodinám, všem zúčastněným připomnělo hrůznost holocaustu.