Den stavitelství a architektury na SPŠS a OA v Kadani

V sobotu 22.11.2014 se na SPŠ stavební a Obchodní akademii v Kadani uskutečnil v rámci DSA 2014 tradiční den otevřených dveří.

Den stavitelství na TV Focus
Reportáž o DSA 2014 vysílala  ve svém zpravodajství také kabelová televize. Zájemci se na ni mohou podívat na internetu
Dopolední program  zahájilo předávání diplomů a odměn nejúspěšnějším žákům stavebních oborů za školní rok 2013/14. Garantem „Ceny absolventů“ je rektor ČVUT v Praze  Petr Konvalinka, který SPŠS v Kadani absolvoval  v roce 1979. Pan rektor byl v tento den pracovně v USA a tak jej tentokrát zastoupil další ze zakladatelů ceny  Ing. Miroslav Gabriel.  Oceněni byli žáci David Šmíd, Vojtěch Pejša a Martin Graupner.   Poté následovala očekávaná prezentace Ing. Svatopluka Zídka na téma „Příklady rekonstrukcí církevních, občanských a industriálních objektů“. Ing. Zídek se věnoval rekonstrukci kláštera v Teplé, budování Centra stavitelského dědictví Národního technického muzea v hospodářských objektech kláštera Plasích, Muzeu barokních soch v Chrudimi, ale i přeměně historického měšťanského domu v Kadani na turistické informační centrum města Kadaň a vzniku nového pivovaru Chalupník v Perštejně, vzniklého konverzí objektu bývalé  továrny.