REVOLUTION TRAIN (protidrogový vlak) v Praze

Dne 28. dubna 2015 se naše škola, SPŠS a OA, Kadaň, zúčastnila exkurze REVOLUTION TRAIN (protidrogový vlak) v Praze. Program se uskutečnil v rámci projektu „Sedmikráska“. Žáci všech 1. ročníků se nevšední a zajímanou formou seznámili s problematikou braní drog a s následky jejich užívání.  Zde jsou některá hodnocení našich žáků: „Když jsem vešla do vlaku, vypadalo to, jako byste vešli do lidského těla. Objevilo se plátno, části promítaného filmu byly krátké, ale dokonale zpracované. Přesně ukazovaly dnešní dobu a mládež. Po určité části plátno vždy vyjelo nahoru a my spatřili prostředí, které vypadalo přesně jako z předchozího filmu. Dobře propracované detaily. Exkurze byla úžasná a určitě bych se tam vrátila. Všechny školy by měly vlak navštívit, protože děti o tom pak začnou přemýšlet a řeknou si, že takto skončit nechtějí. Jsem vděčná, že nám škola zařídila tuto akci.“

„Vlak byl moc pěkně dělaný. Celkem mě to inspirovalo k přemýšlení. Zatím nejživější přednáška proti braní drog, co jsem viděla.“

„Velice se mi to líbilo. Bylo zajímavé, že po každé ukázce byla za plátnem místnost, ve které se ukázka odehrávala (vězení, vyšetřovací místnost, autonehoda, bar…). Řekla bych, že mnoho lidí si z toho vezme ponaučení. Bylo fajn, že s námi průvodce komunikoval.“

„Děj příběhu byl poučný a zajímavý. Zanechal v člověku pocit, jak málo toho ví o drogách. Už jen to, že se to může stát každému, mě dovedlo k zamyšlení. Zpracování prostoru, kde se exkurze odehrávala, na mě osobně zapůsobilo a zaujalo mě mnohem více, než kdybych jen seděl ve škole a poslouchal zdlouhavou přednášku.“