Mallory

Žáci naší školy v rámci primární prevence zhlédli časosběrný dokument dokumentaristky Heleny Třeštíkové, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních zkušenostech snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Tento dokument ukazuje mladým lidem, že je možné dostat se z velmi těžké životní situace a opět vést spokojený život. O to je cennější.