Spolupráce s Ingenieurkammer Thüringen

V pátek 21. 10. 16 se v kanceláři ČKAIT v Karlových Varech uskutečnilo setkání představitelů ČKAIT, Ingenieurkammer Thüringen (Inženýrské komory Durynska) a SPŠS a OA Kadaň. ČKAIT zastupoval člen republikového vedení Ing. Svatopluk Zídek, durynskou inženýrskou komoru její viceprezident  Dipl.-Ing. Karl-Heinz Bartl, za SPŠS a OA Kadaň ředitel školy PaedDr. Zdeněk Hrdina a učitel odborných předmětů Ing. Miroslav Sahulka. Jednání iniciované německou stranou se zaměřilo na spolupráci mezi českými a německými stavaři a přípravu studentů středních i vysokých škol se stavebním zaměřením. Stavebnictví ve SRN se potýká s kritickým nedostatkem stavebních techniků a právě od spolupráce s kadaňskou průmyslovkou a ČVUT v Praze si slibuje pomoc s řešením tohoto problému. Pro žáky kadaňské průmyslovky připravuje německý partner zapojení do velice zajímavého projektu.