Školní kolo olympiády v angličtině

Ve středu 4. února 2015 se na naší škole konalo školní kolo olympiády v angličtině. 23 žáků všech oborů z 1. – 3. ročníku se 40 minut věnovalo vypracování testu, který obsahoval otázky z reálií anglicky hovořících zemí, doplňování významů zkratek běžně používaných v angličtině, překlad výrazů z americké angličtiny a spoustu dalších cvičení.

Mezi nejlepší soutěžící patří z 1. A Muselík Michael, 2. MS Martinek Michael a 3. A Habuda Martin. Dva nejlepší postupují do okresního kola v Chomutově, kde budou 27. 2. 2015 na místním gymnáziu reprezentovat naši školu.

A co vy? Dokázali byste odpovědět na tyto otázky? What is the national anthem of Great Britain ? Where can we find Tate Gallery?

Učitelé anglického jazyka se těší na hojnou účast v soutěži i v příštím školním roce.

Mgr. Michal Stejskal