Místní kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje

V úterý 4. dubna 2017 pořádala naše škola soutěž pro žáky základních škol pod názvem Mladý ekonom Ústeckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 týmů. 4 týmy byla ze základních škol v Kadani, 1 tým byl ze ZŠ v Klášterci nad Ohří. Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, je pojata jako soutěž týmová. Hlavní náplní soutěže jsou témata z RVP pro ZŠ z oblasti finanční gramotnosti – rodinné finance, peníze, bankovní produkty. Nejprve řešily týmy vědomostní test a pak následovala prezentace ekonomického tématu před odbornou komisí. Cílem soutěže je prohloubení kompetencí žáků ZŠ v oblasti finanční gramotnosti, a také zvýšit zájem žáků o ekonomicky zaměřené obory. Vítězem 1. ročníku místního kola v Kadani se stal tým žáků Základní školy Kadaň, Školní 1479, ve složení – Petr Mareš, Dominik Nimec, Anna Mariya Moysh. Vítězný tým postupuje do krajského kola, které se bude konat dne 13. 6. 2017 na Obchodní akademii v Ústí nad Labem. Všem žákům a učitelům zapojených ZŠ děkujeme za spolupráci a účast v soutěži a věříme, že tato soutěž bude pokračovat i v dalších letech.

fotka069 (1) fotka079 (1) fotka073 (1)