Den stavitelství a architektury na kadaňské stavebce 2018

V sobotu 24.11.2018 se na SPŠ stavební a Obchodní akademii v Kadani uskutečnil za účasti významných hostů tradiční Den stavitelství a architektury. K nejvýznamnějším  hostům patřili emeritní rektor ČVUT v Praze a předseda Technologické agentury ČR Petr Konvalinka, zástupci ČKAIT a ČSSI  Svatopluk Zídek a Jaroslav Korbelář, místostarosta Kadaně Jan Losenický, starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd, absolventi školy i někteří bývalí učitelé. Na úvod byly vyhlášeny výsledky soutěže žáků základních škol Hřiště snů. Poté následovalo předání Ceny absolventů  vybraným   žákům  stavebních oborů za reprezentaci školy v uplynulém školním roce. Řediteli   školy  Zdeňku Hrdinovi byla předána pamětní medaile k 310. výročí  založení  Českého vysokého učení technického v Praze. Tato medaile, udělená rektorem ČVUT,  je oceněním spolupráce kadaňské školy s nejstarší  českou technickou univerzitou. Nedílnou součástí byly prezentace z oblasti stavebnictví zaměřené na akce k 100. výročí vzniku Československa, na technické památky a památky královské Kadaně.  Návštěvníci školy měli možnost prohlédnout si   výstavu fotografií  žáka školy Martina Motlíka. Letošní Den stavitelství byl obohacen  také připomenutím 25. výročí založení Obchodní akademie v Kadani.

DSC_5698DSC_5756DSC_5759 DSC_5761 DSC_5780 DSC_5818