Mladý ekonom 2019

28. listopadu 2019 proběhlo na naší škole místní kolo 3. ročníku soutěže „Mladý ekonom Ústeckého kraje“.
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, je pojata jako soutěž týmová. Náplní soutěže jsou rodinné finance, peníze a finanční produkty. Hlavním cílem je zvýšit povědomí mladých lidí o finančním hospodaření. Týmy řešily vědomostní test a následně prezentovaly téma „Pojištění a jeho význam pro jednotlivce a domácnosti“.
Místního kola se zúčastnily základní školy z Kadaně a Klášterce nad Ohří. Vítězný tým ze Základní školy Kadaň, Chomutovská 1683, postupuje do krajského kola, které se uskuteční 6. 12. 2019 na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.