Exkurze v Technických službách města Kadaně a firmy Reframo

V týdnu od 20. do 24. května probíhají pro první ročníky naší školy exkurze. Jsou zaměřené na firmy, které pracují v oboru, to znamená ve stavařině nebo ekonomii.

Hned v pondělí navštívili žáci oboru stavebnictví dvě z těchto firem. První z nich byly Technické služby města Kadaně. Zde proběhl výklad o technologii odpadového hospodářství a v závěru si prohlédli stroje pro opravu a údržbu komunikací v letních a zimních měsících.

Druhá z firem byla firma Reframo, která se zabývá výrobou keramiky z kameniny a žáruvzdorných materiálů. Je to firma s letitou tradicí a velmi zajímavým sortimentem výrobků. Zakládá si na ruční práci, rozmanitosti a flexibilitě. Žáci si prošli technologický postup výroby a jednotlivé výrobky. Vše bylo doplněno odborným výkladem.